Apie mus
Tai sportinis - visuomeninis projektas, suvienijantis plento ir kalnų dviračių sporto mėgėjus, šio sporto veteranus bei jaunus esamus ar būsimus elito sportininkus.

Projekto tikslas - suformuoti kovingas komandas, atpažįstamas pagal pavadinimą ir vienodą parangą, atskirose varžybose keliančias bendrus tikslus, aktyviai kovojančias ir siekiančias maksimalių galimų rezultatų, kartu gerinant dviračių sporto įvaizdį, įnešant indėlį į svarbų komandinės konkurencijos elementą Lietuvoje vykstančiose ir mėgėjams sportininkams skirtose varžybose. Šis projektas, tai reali galimybė dviračių sporto mėgėjams, nepriklausantiems sporto klubams, kurie įprastai rengia tik aukšto meistriškumo perspektyvius sportininkus, jungtis į atitinkamo pajėgumo komandas, kurios suformuojamos atskiroms varžyboms ar jų grupei.

2013m.

Projekto idėja gimė 2007 metais. Tuomet pastebėta, kad Lietuvoje nėra klubų, susivienijimų ar bendruomenių, skirtų dviračių sporto mėgėjams, nesiekiantiems ar negalintiems siekti aukštų rezultatų, o nusprendę baigti aktyvią sportinę karjerą sportininkai nėra patrauklūs ir reikalingi aukšto sportinio meistriškumo sportininkus rengiantiems klubams. Taip kilo mintis keliems mėgėjams ir veteranams susiburti į komandą, kartu dalyvauti mėgėjams skirtose varžybose ir tuo pačiu pristatyti ir populiarinti patikimus ir kokybiškus, o dabar itin populiarius, FOCUS dviračius.

Pirmąją projekto komandą sudarė vyresnės kartos sporto veteranai, vis dar neužmirštantys dviračio - Vitalis Vareikis ir Raimondas Kalina, bei jaunesni šio sporto mėgėjai, neseniai susidomėję ir „užsidegę" šia sporto šaka - Marius Ratkevičius ir Ronaldas Jakubovskis. Šioje projekto stadijoje svarbu buvo akcentuoti paties aktyvaus dalyvavimo varžybose bei komandinės kovos ir taktikos svarbą. Buvo siekiama parodyti, kad geri rezultatai svarbūs net tik elito dviratininkams, bet ir veteranams ir mėgėjams, kurie dėl nedidelės treniruočių apimties negali konkurencingai rungtis su elito dviratininkais. Svarbi žinia buvo ta, kad Lietuvoje yra aktyvių dviračių sporto neužmirštančių veteranų ir šio sporto mėgėjų, kurie nori kuo daugiau šio sporto renginių ir gali juose konkurencingai dalyvauti. Bendradarbiaudami su tokio projekto idėją palaikančiais partneriais, projekto nariai galėjo palankiomis sąlygomis išmėginti vienus geriausių FOCUS kalnų dviračių modelių. Šių dviračių importuotojas Lietuvoje projekto nariams sudarė galimybes palankiomis sąlygomis įsigyti aukščiausio lygio ir kokybės dviračius pateikdamas taip vadinamus „PRO pasiūlymus". Vakaruose taip vadinami dviračių pardavėjų pasiūlymai dviračių mėgėjams entuziastams ir veteranams įsigyti einamojo sezono dviračius palankiomis, artimomis didmeninėms kainomis, o pasinaudoję tuo pasiūlymų sportininkai siekia naudoti taip gautą įrangą ir aprangą visuose to sezono renginiuose, siekiant gerinti palankiomis sąlygomis įsigytos įrangos įvaizdį, kartu suteikiant informacijos partneriui (pardavėjui) apie pastebėtus trūkumus ar elementus, kuriuos būtų galima pagerinti.

Visi projekto nariai 2007 m. naudojo FOCUS Raven Pro modelio kalnų dviračius ir dėvėjo FOCUS ženklais pažymėtą aprangą, visi buvo vilniečiai, komanda visose dalyvautose varžybose vadinosi „FOCUS Vilnius". Komandos pavadinimas prigijo, komandos nariai buvo konkurencingi daugelyje varžybų, buvo iškovota eilė prizinių vietų ir net pergalių įvairiose varžybose. Po sėkmingo sezono tapo aišku, kad FOCUS dviračiai pilnai atitinka visus ne tik mėgėjų, bet ir profesionalų keliamus reikalavimus. 2007 metų sezono metu komandos „FOCUS Vilnius" pasirodymas sulaukė didelio sportininkų mėgėjų dėmesio, tad į projektą įsitraukė naujų narių. 2008 metais prie projekto komandos atskirose varžybose prisijungė keli Vilniaus „Sietyno" sporto mokyklos auklėtiniai, keli dviračių sporto mėgėjai, taip dar sustiprindami „FOCUS Vilnius" komandą. Aukščiausių rezultatų projekto komandos pasiekė 2009 metais atskirose varžybose prie projekto prisijungus ir merginoms sportininkėms iš tos pačios sporto mokyklos.

Šiandien projektas vienija daugiau nei 15 aktyvių dalyvių - nuo pajėgiausių savo amžiaus grupėse sportininkų iki paprastų dviračių sporto mėgėjų. Projekto nariai jau ne tik vilniečiai: nuo 2010 m. prie projekto prisijungė kaunietis veteranas Gintautas Gelažiūnas ir alytiškis, jaunių amžiaus sportininkas Vilius Brusokas. Todėl atskirose 2010 metų varžybose suburiama komanda vadinasi tiesiog FOCUS. Projekto sukurtų komandų nariai naudoja iš projekto partnerių įsigyjamus FOCUS, UNIVEGA ar prestižinius SPECIALIZED dviračius, ir siekia aktyviai ir garbingai dalyvauti visose Lietuvoje vykstančiose varžybose, kartu skatinti sportuoti mėgėjus ir baigusius aktyvią sporto karjerą dviratininkus ir kitų sporto šakų atstovus, bei populiarinti dviratininkų pamėgtos markės dviračius. Tarp projekto narių ypač vertinama ir ugdoma komandinė dvasia, džiugina motyvuotas komandos narių palaikymas sunkiais lenktynių momentais siekiant bendro tikslo. Kartu tai gero komandos ir naudojamų dviračių įvaizdžio kūrimo priemonė.

Ypač svarbu, kad projektas vienija įvairaus amžiaus ir įvairaus pajėgumo sportininkus, aktyvius dviratininkų bendruomenės narius, kurdamas ryšį tarp būsimų dviračių sporto profesionalų, dabartinių mėgėjų ir vis dar sportuojančių veteranų. Taip ugdomas ir išmanantis šios sporto šakos žiūrovas, kurių aktyviausi yra projekto dalyvių šeimų nariai ir draugai.

Sveiki atvykę į projektą „FOCUS Vilnius".

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS