Blog'as < Atgal
MTBF žiemos kroso 2014 džiaugsmai
Autorius: Gintaras Jankeliūnas

Istorija prasidėjo tuo, kad ar dėl magnetinių audrų, siautusių tą naktį, ar dėl išgerto kibiriuko saldžios, skanios kavos, bet prasivarčiau pusę nakties. Atsikėliau valandą prieš suskambant žadintuvui ir pradėjau ruoštis varžyboms. Dalį skudurų buvau susidėjęs dar vakare, tai ryte tik įsimečiau tuos, kurie džiūvo išskalbti. Įsimečiau ir švarius, komandinius Focus marškinėlius, nes žiūrint į dalyvių sąrašą galima buvo tikėtis, kad jų  prireiks.

Atvažiavau, užsiregistravau, padėjau komandos nariam pastatyti mūsų Focus ir Kalkhoff palapines, organizatoriams finišo arką ir nugalėtojų pakylą. Viskas vyksta kaip visada, juokeliai, dviračių aptarimai klausimai Sauliui dėl techninių problemų, numerio ir daviklio tvirtinimas. Nieko naujo. Likus 60 min iki starto pradedu gerti HIGH5 EXTREEM turbo-maxi-super gėrimą ir ruošiuosi startui. Persirengimas, apšilimo ratukas, po kurio suprantu, kad techninių problemų šį kartą neišvengsiu, nes purvo tikrai užtektinai.

Stoju po starto arka kairėje pusėje priekinėje eilėje, nes žinau, kad nuo pat starto reikia varyti kiek gali, kad į singletracką įvažiuoti ne grupėje ir geriausia būti tarp stipriausių, nes silpnesni, ne tokie techniški varžovai būna krenta, sustoja arba šiaip lėtina tempą ir sudaro papildomų problemų paskui jį važiuojantiems. Išvažiuoju trečias-ketvirtas, minu ir stebiuosi, kad nedūstų, nesunku, laikausi su pirmais. Po pirmo šimto metrų esu kiaurai šlapias, nes iš priekyje važiuojančių ratų, vanduo taškomas tiesiai į veidą. Bet tai ne pirmas kartas važiuoti tokiomis sąlygomis, tai nei labai nustebina, nei kelia problemų. Matau, kad į priekį nulekia Tadas, Jonas  ir braliukas latvis. Po jų, šiek tiek atsilikdami mūsų Paulius, aš, paskui mane Tomas. Matau, kad tarpas didėja, tai lenkiu Pauliu, rėkiu, kad sėstų ant rato ir atvežu iki pirmaujančių. Žinau, kad darau nesąmonę, nes lyderius pasivejam pirmo kalno papėdėje, ir aš tikrai nespėsiu atsikvėpuoti prieš pakilimą po įkalimo. O kad ir mažiausias kalniukas mano stoto vyrui yra kaip peilis, tai ir taip aišku. 

Žinau, kad pradedant važiuoti į įkalnę man reikia būti kuo aukščiau, kad galėčiau užsikabinti už paskutinio grupės rato, kai visa grupė mane aplenks, taigi įkalu ir važiuoju į kalną pirmas. Kalno viršuje mane pasiveja Tomas, tuoj pat mus lenkia Jonas, braliukas, mes kabinamės už jų. Miškelyje padėtis nesikeičia, aš ketvirtas ratas. Asfaltiniam ruože, nuokalnėje lenkiu latvį ir važiuoju paskui Jona. Prieš panerio singletrack‘ą braliukas lenkia mane, aš jam dar spėju šūktelti, kad priekyje techninis XC ir kad būtų atsargus. Takelį paneriu pravažiuojam ta pačia eile, o įkalnėje į Vingio parką mane lenkia Tomas ir Paulius, aš užsikabinu už Pauliaus ir jis mane veža per pirmo rato finišą.

Toliau padėtyje nelabai kas ir keičiasi. Aš bandau pasivyti prieš mane važiuojančius, jie nuo manęs bėga. Asfaltiniuose ruožuose aš artėju, paneriu jie nuo manęs bėga. Antro rato pabaigoje prasideda techninės problemos, grandinė kabinasi už priekinės mažosios žvaigždės,(stuckin‘a), stengiuosi kuo dažniau naudoti didžiąją, mažąją jungdamas tik įkalnėse. Bet problemos nemažėja, todėl prisimindamas praėjusių metų pirmas MTB varžybas, kurių, pirmaudamas savo amžiaus grupėje nebaigiau, nes grandinė taip pat stuck‘ino ir nutrūko. Taigi nusprendžiau tiesiog baigti varžybas. Priekinių pasivyti jau nebesitikėjau, paskui mane važiuojančių taip pat nesimatė, tai man liko tik patausoti techniką, palaikyti tempą ir ramiai baigti varžybas. Ketvirtame rate, važiuojant paneriu po eilinio „užstuck‘inimo“, grandinė nukrito, aš ją uždėjau ir net nebandžiau toliau minti-prasibėgau apie 60m, nes toje vietoje buvo greičiau bėgti, nei bandyti užsėsti ant dviračio ir minti.

Po finišo, komandos draugai „švelniai“ pajuokauja, kad aš apsiskaičiavau ir man liko dar vienas ratukas, bet pamatęs prieš mane finišavusį Tomą, suprantu, kad gyvensiu, kad nereikės dar vieno minti. 

Na, o paskui raudonas kilimas, dūdų orkestras, apdovanojimai, ošianti gerbėjų minia, komandų vadovai mušasi vienas su kitu, kad tik galėtų geresni kontraktą pasiūlyti.

 

 

Autorius: Marius Tarulis

 

 

< Atgal

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS