Blog'as < Atgal
Įnirtinga kova klampiose pievose
Autorius: Vitalis Vareikis

2012 m. liepos 15 d. vykusiame Molėtų MTB maratonų taurės etape „FOCUS Vilnius" komanda pakankamai sėkmingai įvykdė užsibrėžtas užduotis, bet dėl itin sėkmingo „Velostreet - Fuji Team" pasirodymo to nepakako kad išsaugotume III vietą komandinėje įskaitoje ir šiuo metu nuo III vietos atsiliekame 11 taškų. Tačiau sumažinome atsilikimą iki pirmosios vietos iki 49 taškų ir darnių mūsų merginų veiksmų dėka etape surinkome net 30 taškų daugiau negu „Velomanija - Niskama" komanda, esanti antrojoje vietoje. Taigi, esame TOP komandų ketvirtuke kovojančiame dėl bet kurios prizinės vietos - likusios komandos atsilikę rimčiau.

Vėl sėkmingai užsitikrinome moterų elito grupės podiumo vietas - Tatjana Kaliakina čia ne tik iškovojo pergalę, bet ir padėjo trasoje antrąją vietą užėmusiai Kristinai Banevičiūtei.

W18 grupėje nugalėtoja tapo Renata Bogdanova.

M30 grupėje III vietą iškovojo greičiausias iš mūsų - Tadas Malinauskas, o Arūnas Noreika ir Arūnas Vyšniauskas buvo atitinkamai 25 ir 26.

M16 grupėje Edvinas Vilkickis iš Sietyno sporto mokyklos važiuodamas su FOCUS Vilnius apranga buvo 2-as.

W16 grupėje Milita Putiatina buvo antra, o Evelina Tvorogal - ketvirta

Vyrų elito grupėje Marius Ratkevičius buvo 13, Daminykas Švambarys - 18, Lukas Donelaitis - 20, Ronaldas Jakubovskis 24, Aurimas Baltušis - 35.

M40 grupėje, kurioje tik prieš metus buvome tarp lyderių, situacija šiemet prastesnė - Vitalis Vareikis, Gintaras Jankeliūnas, Raimondas Kalina ir Danas Čivilis buvo atitinkamai 8, 10, 12 ir 26. tai nulėmė metais „pasenę" ir motyvuoti konkurentai bei pajėgūs svečiai iš užsienio prisidėjo ir pasiruošimo problemos bei sportininkų ligos sezono pradžioje.

Bendras komandos rezultatas - 2 pergalės grupėse ir dar 4 vietos ant podiumo rodos visai neblogas, tačiau nuotaiką galėjo apkartinti komandos nukritimas į 4 vietą. Mūsų antra komanda šį kartą vėl dėjo pastangų pakilti iš TOP įskaitos dugno, parodė 7 komandinį rezultatą ir, nors atsilikimas, nulemtas silpno starto Druskininkų etape yra didelis, vis dar turim optimizmo pakilti aukščiau.

Dar keletas komentarų apie pačias lenktynes:

Tinkama starto pozicija ir taktika jose buvo labai svarbi. Po starto buvo būtina laikytis su lyderiu grupe, nes pirmieji 8 kilometrai yra iš esmės „plentiniai" - labai greiti ir todėl laiku atsidūrus pirmajame 30-ke galima sutaupyti daug jėgų ir mėgautis didesniu nei 30 km vidutiniu greičiu. Deja, ne visiems iš mūsų tai pavyko padaryti. Aš pats didžiulėmis pastangomis pasiekiau pirmosios grupės galą tik prieš posūkį į pievas, kur klampiuose takeliuose prasidėjo pagrindinė kova, tad šioje atkarpoje „užrūgštintomis" kojomis važiavau apmaudžiai lėtai. Vėliau kiek geresniuose keliukuose ir žvyrkeliuose galima buvo palaikyti kiek didesnį greitį, kol antroje pievų atkarpoje vėl teko įveikti klampius kilometrus. Taigi, tempas kito nuo labai greito iki klampaus ir tai buvo šių lenktynių specifika. Antro rato pradžiai būtina buvo užsitikrinti pajėgius palydovus vėjuotiems pirmiesiems kilometrams ir man tai pavyko, nes šalia buvo pakankamai ištvermingas Ronaldas Jakubovskis, todėl jo pagalba sėkmingai palaikėme didelį vidutinį greitį.Paskutiniame lenktynių ketvirtyje sugebėjau pajusti lenktynių ritmą ir greita ataka atakuoti iš nedidelės grupelės, kurioje buvo šį kartą blogas lenktynes važiuojantis parėjusių etapų grupės prizininkas Dainius Kiela, tačiau net atidavus daug jėgų to nepakako, kad priartėčiau prie M40 grupės lyderių. Tačiu paskutinį lenktynių ketvirti rodyta galia man teikia optimizmo ruošiantis Ignalinos etapui.

Panašiai vystėsi lenktynės ir elito lyderių grupėje. Nuolat aktyvūs buvo Velomanijos-Niskamos ir Velostreet - Fuji Team dviratininkai, tačiau po persekiotojų klaidos klampioje dalyje neįtikėtina jėga ir greičiu itin sudėtingoje ir neriedančioje atkarpoje  Edgarui Kovaliovui pavyko atsiplėšti. Na, o tarp persekiotojų puikiai agresyviai ir taktiškai pasirodė Velostreet - Fuji Team trijulė. Kaip finišavus paaiškėjo, nors Velomanijos - Niskamos komandos vyrai dėjo daug darnių pastangų, jie šioje kovoje liko prasčiausioje padėtyje. Geras antras kartas Molėtų trasoje. O jau kokia puiki starto miestelio poilsinė kultūrinė programa
!

Sveikiname grupių nugalėtojus ir prizininkus bei visus dirbusius komandos labui ir pasiekusius savo asmeninius tikslus.

< Atgal

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS