Blog'as < Atgal
Kredito Unijų Kauno dviračių maratonas 2012 - varžybos, kurios padarys mus stipresniais
Autorius: Vitalis Vareikis

Likimas susiklostė taip, kad Kredito unijų Kauno dviračių maratoną 2012 teko stebėti nuo šalikelės - komandos palaikymo zonoje. Taigi, rodės, manęs laukė lengvas ir smagus sekmadienis, o iš komandos veteranų suformuota komanda, sustiprinta Rasa Pocyte tikrai nebuvo favorite šiose lenktynėse, o turėjo užduotį atvykti į finišą su pagrindine grupe. Tiesą pasakius, būdamas žiūrovu ir  stebėdamas lenktynes nuo įtampos ir susirūpinimo pavargau labiau nei lenktyniaudamas.

Fotografė Lena Cholščevnikova

Prieš varžybas komandos nariams rašytame laiške rašiau, kad bene 60 varžybų dalyvių yra panašaus pajėgumo ar pajėgesni negu šiuo metu mūsų komandą atstovaujantys sportininkai, todėl lenktynės turės būti gynybinės ir gali prireikti dar ir sėkmės, kad neatsidurtume komandinės įskaitos dugne. Kaip taisyklė, varžybose sekasi stipriems, todėl ir čia Fortūna nebuvo mums palanki. Tačiau gal mes esame išlepinti praėjusiais metais šiose varžybose pasiektos sėkmės?

10-ies ratų lenktynės prasidėjo įprastu starto jauduliu -  kažkas kažką pamiršo, kažkas vėlavo į startą, kažkas atsidūrė starto grupės gale. Man pasirodė, kad kitų dalyvių atžvilgiu visos startavusios merginos buvo kiek diskriminuotos ir joms atiteko „žemesni" numeriai nei lėmė jų pajėgumas, todėl tik viena iš moterų tegalėjo išsilaikyti pagrindinėje grupėje. Tad dėsningai pirmasis ratas pateikė nemalonių siurprizų kelioms pajėgioms merginoms, kurios nedidelių griūčių buvo sustabdytos ir negrįžtamai prarado kontaktą su pagrindine grupe. Pirmąjį ratą nepavyko susiformuoti bent kiek pajėgiam pabėgimui ir jį baigė gana didelė pagrindinė grupė. Blogas ženklas, kad dėl minėtų griūčių „FOCUS Vilnius" merginos nebeturėjo kontakto su grupe, o ypač blogoje padėtyje, atsilikusi su viena beviltiškų grupelių, buvo Rasa Pocytė, kuri tegalėjo važiuoti rimtą treniruotę, „tempdama" paskui save beveik nepadedančius pakeleivius.

Fotografė Lena Cholščevnikova

Antrame rate 4 dviratininkų pabėgimas įgavo bene 40 s persvarą ir nenuostabu jame buvo matyti V. Kaupą, E. Čivilį ir E. Gudiškį. Nebuvo netikėtas ir Manto Petrusevičiaus buvimas pabėgime, veikiau tai buvo geras pavyzdys kitiems jo amžiaus jaunuoliams.

Fotografė Lena Cholščevnikova

Trečiame rate pabėgimo persvara padidėjo iki daugiau nei minutės, jį vijosi antras didokas pabėgimas, o pagrindinė grupė atrodė kiek keistai nusiraminusi. Tolimesnė lenktynių intriga išsirutuliojo, kai 4-ame rate I. Konovalovas su S. Kondrotu ir, berods, T. Mice atitrūko bandydami pasivyti bėglius, Tomas neatlaikė tempo, o Ignatas su Simu likus 3 lenktynių ratams persikėlė į pabėgimą, kuris dėl to, žinoma, nepagreitėjo. Nors komentatorius gyrė lyderių greitį, iš tikrųjų lenktynės nebuvo greitesnės nei praėjusiais metais, tačiau, jeigu lyderiai važiavo panašiu greičiu kaip praėjusių metų trijulė, pagrindinė grupė buvo bene 1 minute lėtesnė nei pernai. Deja, kintantis tempas buvo per sunkus keliems mūsų veteranams, kurie laikėsi grupėje 5 ratus, tačiau po kažkokių įvykių 5-ajame buvo priversti ją palikti. O 6-ojo rato viduryje Danui Čiviliui pradūrus priekinę padangą, jis turėjo tuščia padanga įveikti pusę rato iki komandos bokso, kad gautų naują ratą ir taip pat prarado kontaktą su pagrindine grupe. Taigi, tik mūsų veteranas Raimondas Kalina laikėsi su pagrindine grupe, kurios negalėčiau pavadinti lyderiais, nes nuo jos jau buvo atitrūkusios 2 pabėgimą persekiojančios grupės.

Fotografė Lena Cholščevnikova

Nors šių 2 grupių sudėtis buvo gausi, tačiau jose esančių dviratininkų interesai skyrėsi, jų greitis buvo nepakankamas, kad pavytų bėglius, tačiau to užteko, kad pagrindinė, kiek  tinginiaujanti grupė, praradusi daugumą aktyvesnių narių, neartėtų prie bėglių. Kita vertus, A. Dolgovo ir T. Micės grupei iki lyderių finiše pritrūko mažiau nei 2 minučių. Dar už minutės buvo veteranų S. Janeliūno ir R. Petrusevičiaus atstovaujama grupelė. Ir ganėtinai apatiška pagrindinė grupė jiems lipo ant kulnų, būdama tik už 30 sekundžių, bet, matyt, dėl lenkiamų ratu sportininkų ir tarpusavio finišo žaidimų, joje buvę dviratininkai to nebesuvokė (tiesa joje tuo metu beliko tik V40 grupės nugalėtojo ir prizininkų vietos, M18 grupės (moterų) nugalėtoja joje buvo saugiai pasilikusi viena). Lyderių finišas buvo sąžiningas ir greitas, rezultatas nuspėjamas, Andrejus Dolgovas pademonstravo gero sprinterio savybes antrojoje grupėje (jis turėjo galimybes jas pademonstruoti praėjusiais metais Klaipėdoje laimėdamas lenktynes). Trečiojoje grupelėje kiek aktyvesni buvo latviai ir galiausiai pagrindinės grupės finišą laimėjo Deividas Vileniškis. (Kodėl tai nieko nestebina?.. Ir būtų puiku, jeigu tai nebūtų tik 21-a lenktynių pozicija...)

Jokiu būdu nevertinčiau lenktynių, kaip mūsų komandos nesėkmės. Vyrai ir merginos kovojo, kaip galėjo, ir rezultatas - iškovotos dvi antrosios vietos (M40 ir M14 grupėje - R. Kalina ir E. Tvorogal atitinkamai). Komandinėje įskaitoje, nors mūsų pirmoji A kategorijos komanda užėmė 9-ąją vietą, pralaimėdama lyderiams apie 18 minučių, objektyviai vertinant situaciją, reikia paminėti, kad suvokiame, kad komandinis rezultatas blogas ir turėjo būti 12 minučių geresnis, tačiau kovojome su stipresniais priešininkais, patyrėme sudėtingų techninių problemų. Bet jau kitame etape ar lenktynėse situacija gali pasikeisti. Nežiūrint to, mūsų 2-oji B lygos komanda užlipo ant podiumo ir iškovojo 3-ią vietą B kategorijos komandinėje įskaitoje, daugiausiai mūsų veteranų V. Dervino ir G. Geležiūno pastangomis, ir tai ne pabaiga - manau, jos rezultatas turi gerėti, nes šioje lygoje komanda turi didesnį potencialą.

Tai pirmos sezono varžybos ir jos sunkios komandoms, neturinčioms sudėtyje profesionalių sportininkų, kurie gali dalyvauti treniruočių stovyklose šiltesniuose regionuose. Tikimės, kad vėlesnės sezono varžybos atneš geresnes nuotaikas ir puikius rezultatus. Nedideli pralaimėjimai ir nesėkmės mus skatina dirbti efektyviau ir manau, netrukus sulauksime reikiamo rezultato.

Sveikiname prizines vietas iškovojusius Raimondą ir Eveliną, bei mūsų B lygos komandos narius Valdemarą, Laurą, Gintautą, Aurimą ir Arūną.

< Atgal

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS