Blog'as < Atgal
Lietuvos veteranų plento čempionatas, atskiro starto varžybos
Autorius: Julius Bartaševičius

Veteranų plento čempionate dalyvavau be konkurencijos - dar nepriklausau veteranams, tačiau buvo įdomu pasitikrinti save dar vienose atskiro starto varžybose, kurių rezultatu buvau save nustebinęs praeitą rugsėjį. Šioms varžyboms specialiai nesiruošiau, tik porą kartų savaitę prieš buvau išvažiavęs panašų atstumą su ant plentinio dviračio uždėtais aerobarais, kad priprasčiau prie sėdėsenos. Treniruočių laikas nebuvo geras ir netgi kiek neraminantis. Kojos nesisuko, buvo nepatogu. Tačiau varžybose prisidės motyvacija, technika, trasa kiek kitokia bus - na, žiūrėsim.

Rugsėjį varžybas važiavau su specialiu atskiro starto dviračiu, pasiskolintu iš Vitalio. Dviračio sureguliavimas man tiko puikiai, o ir pati technika buvo tikrai aukštos klasės. Šį kartą nusprendžiau važiuoti su savo plentiniu dviračiu ir uždėtais aerobarais, bei skolintais Mavic karboniniais ratais. Skirtumas tikrai jaučiasi. Taip ir nesugebėjau susireguliuoti plentinio dviračio, kad jausmas būtų panašus į tai, ką jaučiau (o jaučiausi idealiai) važiuodamas su tikru atskiro starto dviračiu - kalčiausia tikriausiai rėmo geometrija, nepritaikyta tokioms rungtims.


Fotografas: Arturasz

Varžyboms tikriausiai ruošiausi labiau matematiškai, negu fiziškai. Pasinaudodamas praeitų metų rezultatais ir vyresnių dviratininkų patarimais, bandžiau skaičiuoti tarpinius laikus trasos ketvirtadaliams. Susiradau trasos profilį, lyginau jį su praeitų metų profiliu, lyginau dalyviu laikus. Labiau patyrę spėjo, kad trasą reiktų taikyti pravažiuoti per 16min- vidutiniu 45 km/h greičiu. Aš, kaip mažiau tam besiruošiantis, sau kukliai pridėjau minutę. Suskaičiuoti tarpiniai gavosi tokie: 3 km - 04:30 , 6 km - 10:00, 9 km - 13:30, 12 km - 17:00.

Planuotą 45min apšilimą varžybų dieną dėl karščio sutrumpinau iki 30min. Išsprendus techninę bėdą (atsisuko ir iškrito vienas plokštelės prisukimo varžtelis iš bato, pasisekė, kad komandos draugas Gintaras turėjo atsarginių - dėkui), stojau į startą. Pirmoje pusėje trasos bus priešinis šoninis vėjas. 7 minutės iki starto išgertas geliukas su kofeinu ir 16:37:00 - startas.

Startas geras, pagreitėju iki 30 km/h ir sėdu ant aerobarų. Už tilto savo juostoje matau vos judančia mašiną - gerai, kad kitoje juostoje nieko nebuvo ir pavyko ją greitai aplenkti. Pora pradinių kalniukų, lengvai įvažiuoju, kojos suka gerai. Pavojingą vietą - žiedą - pravažiuoju „neišlipęs" iš aerobarų. 3 km žyma, pasižiūriu į laiką - 4min. Kiek per greitai, nors pulsas nežudo. Toliau - pora gerų įkalnių, kuriose greitį mačiau nukritusį ir iki 25/27 km/h. Pulsas pakilime buvo arti maksimalaus ir į galvą jau atėjo mintis „užkniso". Apsisukime laikas apie 11:30 min, kas reiškė, kad į 16min tikrai netelpu. Kiek pavažiavus nuo apsisukimo, prasilenkiau su Arūnu Gliaudeliu - galvodamas, kad jis startavo iškart po manęs, apsidžiaugiu ir motyvuoju save, nes nesitikėjau nuo jo atsilaikyti. Kaip vėliau paaiškėjo, jis startavo dvi minutės po manęs.

Visą pirmą pusę trasos pravažiavęs ant aerobarų, nusileidime po apsisukimo rankų poziciją pakeičiau ant ­dropbarų. Taip galėjau daug žemiau pasilenkti, o pavažiavęs netgi pajaučiau, kad taip galiu išsėdėti žemiau ir patogiau, negu ant aerobarų. Todėl beveik visą likusią trasą važiavau žemesnėje pozicijoje. Nusileidime maksimalus greitis kyla iki 62km/h, dar pridedu pedaluodamas. 9km žymą praleidžiu ir visą dėmesį stengiuosi atiduoti pedalavimui. Seku laiką ir matau, kad į 17 minučių jau nebespėsiu. Dar stengiuosi pridėti paskutinėse įkalnėse ir finišuoju.  

Nuraminęs organizmą einu pažiūrėti rezultatų - 18:26.2. Nuo V30 grupės nugalėtojo Elijaus Čivilio atsilikau 1 min 33 s, o nuo mūsų FOCUS Vilnius komandos greičiausiai pravažiavusio Vitalio Vareikio - vos 0.5 s. Rezultatu esu labai patenkintas. Draugams galiu pasigirti, kad jeigu man būtų 30 metų, tai būčiau trečias. Laimingas nueinu ledų ir kokakolos, o diena baigiasi stebint profesionalų varžybas iš vidaus- su Gintaru ir Česlovu sėdam pas trenerį Juchnevičių į mašiną ir sekam Pauliaus Šiškevičiaus važiavimą.

Gal ir aš atradau savo discipliną? Treniruosimės Vilniaus ALL etapui ir sužinosim.

Dėkui visai FOCUS Vilnius komandai už paskolintą techniką, patarimus ir palaikymą. Gerų startų!

< Atgal

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS