Blog'as < Atgal
Rudeninis MTB maratonų taurės finalas Anykščiuose
Autorius:

Vėlyvas ruduo dviratininkams keistas metas - dar prieš kelis dešimtmečius rudenį plento dviratininkai stodavo į įvairiausių dviračių kroso rungčių startus ir demonstruodavo savo jėgą ir dviračio valdymo įgūdžius - jausdavome, kad žiema mus atsiveja ir  rytais šalčiu kvėpuoja į nugarą. Kiti su ilgesiu prisimindavome vasaros džiaugsmus saulės nutviekstuose plentuose visoje Lietuvoje ir užsienyje. Taip ir šiemet paskutinį rugsėjo sekmadienį, šaltoką rytmetį susirinkome MTB maratonų sezono uždarymui - startui tradiciniu tapusiame Anykščių maratone. Ilgas MTB lenktynių sezonas, praturtintas plento renginių šiemet rimtai „įkinkė" dviratininkus entuziastus, tad mažesnės reikšmės varžybų siekdamas bent kelių laisvų vasaros savaitgalių tūlas mėgėjas turėjo atsisakyti. FOCUS Vilnius projekto vaikinai ir merginos stengėsi, kad daugelyje Lietuvoje vyksiančių varžybų būtų bent vienas jų atstovas. Tačiau po ilgo sezono visų dalyvių forma kito, kai ką aplankė nuovargis, kitus užgriuvo darbai, o kai kurie atvyko tiesiog užbaigti sezono malonia diena gamtoje. Tačiau matyt rudeniškai trumpėjantys vakarai įtakojo ir kitų dalyvių sportinę formą.

Oras tądien buvo dėkingas. Pati trasa visiems mums žinoma, važiuota bene 4 kartus, su nedideliais pakeitimais, kuriuos vadinčiau patobulinimais. Nebeliko reikalo kirsti pirmąjį upelį, privažiavimas prie kurio buvo sudėtingas, taigi, liko viena sudėtinga vieta mažiau. Po Tomo Vaitkaus pasirodymo Tartu maratone, tikėjausi jo rimto starto ir čia, nors šis sportininkas, savo laiku ir važiuodavo maratoną nesivaržydamas su kitais. Jo geras pasirodymas reikštų, kad daugumai dalyvių nepavyks šiame etape uždirbti lemiamų taškų MTB maratonų taurės įskaitai. Žinoma tai nelietė moterų grupės, kur FOCUS Vilnius pagrindinis koziris tądien buvo Tatjana Kaliakina. Mūsų Sabina Brazevič įsisukusį į studijų Vilniaus universitete verpetą, dėl treniruočių stokos jau nebuvo pajėgi varžytis dėl taurės nugalėtojos vardo, kita vertus, būtina buvo išsaugoti jos užsitikrintą antrąją vietą.Komandinėje įskaitoje neramios buvo pirmosios 2 komandos, o FOCUS Vilnius komanda gana patikimai užsitikrinimo 3 vietą komandinėje įskaitoje. Rizika buvo, nes į startą komandoje stojo tik keturi registruoti dalyviai (jau minėtos mūsų merginos Tatjana ir Sabina, Ronaldas Jakubovskis ir studijų laikui Vilniečiu tapęs Vilius Brusokas), mūsų džiaugsmui visi jie sėkmingai finišavo. Kai pastaraisiais metais turime nemažą panašaus pajėgumo stipriausių dviratininkų sportininkų grupę jau tradicija tapo, kad Anykščiuose primą ratą priekyje beveik drauge važiuoja kone 20 sportininkų. Nauji pakeitimai trasoje šias sąlygas dar labiau pagerino. Todėl po starto žvyrkeliuose būtina buvo laikytis priekyje ir prisiderinti prie tempo. T. Vaitkaus filmuotame video puikiai matomi pirmieji įvykiai grupės priekyje.Sumanus Velostreet - Fuji komandos darbas paleidžiant į priekį su kroso dviračių dalyvaujantį M. Strižką. T. Vaitkaus sąžininga ataka blogai riedančioje pievoje buvo antrasis svarbus įvykis. Dar smagiau, kad T. Vaitkus neketino įtakoti nė vieno iš dalyvių ar komandos asmeninių rezultatų ir netrukus sėkmingai paliko visus persekiotojus, nesudaręs jiems galimybės pasinaudoti jo greičio teikiamais pranašumais. Įdomu, kad pirmame rate priekyje vyko ir vieną ratą važiuojančių jaunių kova, kurie rodė, kad neketina vyresnių kolegų pastangomis užlipti ant podiumo, tiesa, ji buvo kiek sudrumsta kelių pretendentų kritimo. Ryto šaltis bematant buvo užmirštas ir trasoje darbo netrūko.

Anykščių trasos rato antroji dalis yra santykinai greita, todėl čia reikia nepatingėti ir susirasti greitus pakeleivius. Trasa nėra itin ilga, todėl gerai būtų, kad pakeleiviai palaikytų kaip galima aukštesnį tempą, o tam juos reikia paskatinti - kaip taisyklė, asmeniniu pavyzdžiu. Todėl būtina nors trumpam išeiti į priekį ir pasistengti padidinti tempą. Man pasisekė atsidurti antrojoje lenktynių grupelėje kartu su 2 minėtais mūsų komandos draugais. Visi bandėme įdėti tam tikrą indėlį į greitį, nepamiršdami, kad toliau atitrūkę Velostreet -Fuji ir Top Team komandos atstovai nekelia mums jokio pavojaus komandinėje įskaitoje (kaip ir mes jiems), todėl galime derinti interesus bendram darbui. Tempą palaikyti būtina ne tik todėl, kad išlieka galimybė sugrįžti į priekyje esančia grupę, bet ir todėl, kad mūsų neprisivytų už mūsų esantys ištvermingesni varžovai. Taip pat būtina buvo sudaryti sąlygas mūsų komandos nariams pelnyti kuo daugiau taškų, o tai reiškia, kad turime būti kuo mažiau atsilikę nuo lyderių. Pirmame rate viskas ėjosi neblogai. Svarbu įveikus pirmą ratą nemažinti tempo, o paskutinį trasos ketvirtį dirbti maksimaliu pajėgumu. Tokio scenarijaus ir laikėmės lenktynėse, kol pasiekus lemiamą stadiją pastebėjome, kad pavijome tikrai labai pajėgius dviratininkus, neatlaikiusius už 3-4 minučių esančių lyderių tempo. Paskutiniuose kilometruose nebebuvo galimybių žaisti finišo žaidimų - darbas turėjo būti padarytas ankščiau - rodos viskas vyko pagal planą ir M40 grupės dalyvių mūsų grupelėje nebebuvo, tad reikėjo vieno - didelio tempo iki paskutinės nedidelės miško įkalnės į hipodromą, tad teko imtis tos nemalonios pareigos ar iniciatyvos. Neabejojau, kad jos apačioje bus kažkieno ataka, bet tai jau nieko iš esmės nebekeis - taip ir įvyko ten atakavo stipriau besijaučiantys, man teliko sušukti komandos draugams, kad jau metas paskutiniam spurtui (kaip vėliau paaiškėjo mano apmaudui jų jau čia nebebuvo) ir maksimaliomis pastangomis pasiekti finišą.Po finišo sklido, kaip vėliau paaiškėjo gerokai perdėti gandai apie netikėtai trasoje pasirodžiusius žirgus, apie sužeistus ir nukentėjusius, todėl su nerimu laukėme kitų komandos narių finišuojant. Mūsų džiaugsmui visi po truputi pasiekė finišą. Tatjana Kaliakina finišavo pirmoji iš moterų grupės. Kiek ilgėliau teko laukti Sabinos ir Valdemaro, bet jie irgi kerta finišo liniją.

MTB maratonų sezonas užbaigiamas 3 pergalėmis - moterų elito (T. Kaliakina), M40 (V. Vareikis) ir W16 (Rasa Pocytė) amžiaus grupėse. Žygimantas Baikštys ir Evelina Tvorogal (Sietyno SM/FOCUS Vilnius) antri W13 ir M16 grupėse, o Sabina Brazevič ir Renata Bogdanova buvo trečios Moterų elito ir W16 grupėse. Taigi, tai vienas sėkmingiausių sezono pasirodymų mūsų projektui - 7 podiumo vietos etape. FOCUS Vilnius komanda po metų pertraukos iškovojo trečia vietą bendroje komandinėje įskaitoje, o Sabina Brazevič iškovojo II vietą bendroje moterų įskaitoje. Po apdovanojimų nuostabiomis spalvomis atsivėrusį vakarą paskanino komandos draugų ir fanų paruošti kepsniai, organizatorių įteiktas šakotis su kitais saldumynais, simbolinės šampano taurės ir pokalbiai apie šį ir sekantį sezoną.

Lietuviškųjų didžiųjų lenktynių sezonas baigėsi, liko keli MTB renginiai ir... žiema - poilsis, pasiruošimas kitam sezonui. Dėkojame visiems buvusiems ir liekantiems su mumis, mes dar ant ratų ir lauksime paskutinių startų bei kito sezono.

Vitalis Vareikis

< Atgal

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS