Blog'as < Atgal
Šiaulių dviračių lenktynės 2012 – karščiausias 2012 vasaros sekmadienis?
Autorius: Vitalis Vareikis

Tiems, kas nedalyvavo praėjusį sekmadienį 2012-07-29 Šiauliuose praūžusiose Šiaulių dviračių lenktynėse 2012 nepasisekė, nes nesudalyvavo puikioje atmosferoje vykusiame renginyje, nepavyko išbandyti ar pakartoti kol kas sudėtingiausios Lietuvoje plento lenktynių trasos, o pasisekė tik tiek, kad nereikėjo kęsti bene 33 laipsnių karščio, kuris 72 km trasą pavertė ne tokia jau ir trumpa. Karštą Šiaulių naktį praūžusi audra ryto nė kiek neatvėsino. Jau 9 val. ryto starto miestelis buvo papuoštas gėlėmis, o simpatiškosios S- Sporto merginos išdavinėjo starto numerius (su daugumos dalyvių pavardėmis). Dėl didelio karščio startui besirengiantys dviratininkai neeikvojo veltui jėgų, tačiau vis tiek teko apsukti kelis apšilimo ratus jau pažįstamoje trasoje, kuri Vilniaus gatvėje buvo rimtai susiaurinta dėl kelio remonto, o vienoje vietoje siaurėjo gana pavojingai. Tai vertė dar labiau susikaupti lenktynėms. Neramino karštis - jis tikrai įtakojo lenktynių scenarijų. Prieš startą Šiauliečiai vos ne tradiciškai pralinksmino dviratininkus merginų šokiais - visada vertinu pastangas atnešti į renginį kiek artistiškumo, ir jaunatviško linksmumo - būčiau aš jaunesnis - tokios šokėjos man tikrai padėtu nusiteikti energingam startui, o ir dabar suteikia džiaugsmo, kad esu širdimi ir kūnu jaunų žmonių apsuptyje.

Po starto, matyt dėl karščio išriedėjome ne itin skubėdami - grupė buvo didelė, joje pakankamai daug stiprių dviratininkų ir pirmieji ratai turėjo būti nelengvi. Teko pajudėti link grupės priekio, kad sėkmingai pravažiuoti trasos susiaurėjimą prieš pirmąjį pakilimą (toje vietoje grupėje įvyko keltas techninių incidentų). Pakilime prasidėjo kova - kol kas žvalgydamiesi pajėgiausi dviratininkai diktavo tempą, tarsi tikrindami save ir varžovus, o pakilimo viršuje stengėsi greitai greitėti, neramiai sulėtėdami smėlėtame pavojingame posūkyje į Vilniaus gatvę - nuo ten dideliu greičiu žemyn ir lenktynės įsibėgėjo. Tai vienos, tai kitos komandos sportininkai kurstė tempą ir dar daugiau pastangų buvo įdėtą pakilime link finišo Tilžės gatvėje.

Nuo persekiotojų 5 sekundėm atsiplėšė nedilelė grupelė, kurią pagrindinė grupė persekiojo antrajame rate nuo pat jo pradžios. Čia jau niekas nesidairė ir tempas kilo (antras ratas buvo greičiausias lenktynių ratas), bėgliai buvo pavyti, grupė išsitempusi, ir Tilžės gatvės įkalnėje sekė nauja ataka, naujas persekiojimas, bet antrą ratą dar baigė išsitempusi didelė grupė, kuri netrukus suskilinėjo į mažesnes grupeles. Žinoma, į atakas įsitraukę lyderiai pajuto karščio pasekmes - po atakų atsigauti reikėjo daugiau laiko, savijauta išliko prasta, lėčiau reagavo širdies ritmas. Tačiau trečiame rate nuo grupės sėkmingai atitrūko J. Klimavičius ir E. Čivilis. Trečias ratas lenktynėms buvo svarbus - susiformavo pirmasis lenktynių pabėgimas, pagrindinė grupė ir nuo jos atsilikusi grupelė. Matyt, šiame rate sunkiausia buvo pabėgime ir atsiliekančioje buvusiems dviratininkams, nes pagrindinė grupė smarkiai sulėtėjo, 3-ą ratą įveikdama beveik minute lėčiau nei 2-jį, suteikdama šansų besivejantiesiems ir bėgliams, tačiau tada į priekį išvažiavo „FOCUS Vilnius" komandos debiutantas plento lenktynse Tadas Malinauskas, padidino tempą, išprovokavo kelias atakas ir 4 rate greitis vėl išaugo, sekė tai vieno tai kito dviratininko aktyvūs veiksmai ir pabėgimas nebetolo, o atsilikę prarado bet kokius šansus sugrįžti į pagrindinę grupę. 

5-ame rate „užvesta" Tomo Vaitkaus pakilusio paskui Eimantą Gudiškį grupė sumažino atsilikimą iki pabėgimo net 30 sekundžių ir beveik pasivijo bėglius. Galiu drąsiai teigti, kad buvo sunku visiems, karštis atliko savo juodą darbą ir padirbėjus įkalnėje nuokalnėje vėjas vėsino nepakankamai - sunkiai kvėpavo beveik visi, tempas net ir tomis sąlygomis buvo didelis ir mano galvoje sukosi mintys, kaip pabaigti kiekvieną ratą su grupe, pats sau pritariau, kad nebūtų gėda ir „nusiimti" jeigu „išplaukčiau", kurį laiką atrodė, kad man vienam taip sunku (vėliau peržiūrint nuotraukas supratau, kad sunku buvo visiems), ypač didelėje krizėje atsidurdavo tie, kurie ėmėsi tam tikrų aktyvių veiksmų komandos ar savo vardan - taip dėl to su lenktynėmis turėjo atsisveikinti ir D. Vileniškis. Be jokios abejonės aktyviausia buvo Velostreet - Fuji Team komanda, jiems aktyviai oponavo Velomanija - Niskama ir pradžioje Top Team dvejetas. Latvių X-sport cycling team buvo atsargūs, nors stengėsi deleguoti savo atstovus įkandin kiekvienos atakos, FOCUS Vilnius komandos garbei reikia pasakyti, kad T. Malinauskas. M. Ratkevičius ir R. Kalina buvo tarp aktyvesnių dviratininkų. 

Aš laikiausi išsilaikymo taktikos, o D. Čivilis, ir T. Kaliakina buvo tie nelaimėliai, kurie liko antrojoje besivejančioje grupelėje, atkirsti pirmuosiuose ratuose įvykusios nedidelės griūties. Tačiau net ir laikantis konservatyvios jėgų tausojimo taktikos laikas nuo laiko būdavo sunku, nes po pakilimų sekančiuose pagreitėjimuose grupė ištįsdavo ir neretai „plyšdavo" tad tekdavo rimtai padirbėti, kad sugrįžti į peletoną.

Penktame rate su E. Gudiškiu pas bėglius persikėlė ir D. Manikas, o aktyvusis E. Čivilis, neatlaikęs darbo pabėgime krūvio ir karščio 6-ame rate. „sugrįžo" į pagrindinę grupę. 7-as ratas buvo kiek ramesnis ir grupė net 1 min. nusileido sustiprintam pabėgimui, tačiau atakavo FOCUS Vilnius atstovas Marius Ratkevičius, palaikomas A. Žemaičio ir M. Račiūno ir po truputi tolo.  8-as ratas buvo lemiamas grupių nugalėtojams - E. Čivilio pakartotinė ataka, T. Vaitkus, kartu, dar keli stiprūs dviratininkai - visi kas buvo aktyvūs tame rate ėmėsi veiksmų ir pavijo Mariaus grupelę.

9-ame rate po kelių bandymų ankstesniuose ratuose sunkiausioje trasos vietoje po kalniuko atakavo ir R. Kalina, kuris teisingai pasirinko kompanionus ir kartu su D. Šertvyčiu ir V. Saprykinu „persikėlė" į Mariaus grupę. Po šios atakos pagrindinės grupės likučiai, rodos tenkinosi esama padėtimi ir tik mūsų Tadas Malinauskas kiek anksčiau atakavo grupelę paskutiniuose kilometruose. Pabėgus Raimondui, man tarsi akmuo nuo širdies nusirito, nes nebereikėjo imtis aktyvesnių veiksmų, o grupėje likusį tituluotąjį Romualdą Blekevičių stebėjau jau kurį laiką ir mačiau, kaip jis kenčia paskutinėje įkalnėje. Tačiau pats jaučiausi pakankamai blogai, tad negalėjau atakuoti bet kur. Žinojau, kad šioje trasoje nugali tas, kas pirmasis įvažiuoja į pirmąjį finišo posūkį. Atomazga buvo tokia pati - Romuladas pradėjo finišą išprovokuotas kažkieno atakos, aš sekiau iš paskos, kol įkalnė pradėjo statėti, ir tada atakavau visa galia iš patogesnės pozicijos, pirmajame posūkyje greitis buvo per didelis teko pristabdyti ir netikėtai mano trajektorijoje atsidūrė smarkiai artėjanti A. Trebaitė - neketinau varžytis su moterimis... ir rizikuoti, tad paprašiau palikti man vietos bent važiuojant po arka. Mano nusivylimui vėliau sužinojau, kad paskutiniame posūkyje Romualdas, persekiodamas mane slydo ir neišvengė griuvimo, tikiuosi jam viskas gerai, nes jis vedė aktyvias lenktynes, bandė atakuoti, laikėsi kietai, pagaliau yra gerokai už mane vyresnis. Atotrūkio grupėje buvo du buvo Velostreet - Fuji Team dviratininkai ir neabejotinai D. Maniko pagalba ir komandinė taktiką buvo vainikuota J. Klimavičiaus pergale finišo spurte prieš E. Gudiškį. Po finišo buvo sunku, karštis tiesiog dusino, nepadėjo nei gėrimai nei pavėsis. Mačiau ne vieną nuo nuovargio drebančiomis rankomis ieškančio vėsos. Toliau trasoje rungėsi mėgėjai, o mes tuo tarpu gavome galimybę nusiprausti ir puikiai praleisti laiką miesto centre. Apdovanojimų ceremonija, kaip ir pernai puiki - nuostabiai papuošta pakyla, šokėjų pasirodymas, du linksmi žaidynių liūtukai ir geriausi Lietuvoje nugalėtojams skiriami prizai - štai už tai tikrai reikia nuoširdžiai padėkoti šauniesiems organizatoriams. Lauksime kitų metų lenktynių.


 

Džiaugiamės mūsų Raimodo Kalinos pasiekta pergale grupėje, Tatjanos Kaliakinos ir mano iškovotomis prizinėmis vietomis ir sveikiname visus kitus nugalėtojus, prizininkus ir dalyvius. FOCUS Vilnius komanda šių varžybų komandinėje įskaitoje likusi ketvirta dabar koncentruosis į pasirengimą paskutiniam Plento maratonų taurės etapui asmeninėms lenktynėms laikui „Aplenk Laiką" Vilniaus rajone 2012-09-09. Kviečiame visus dalyvauti, registracija jau veikia.

< Atgal

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS