Blog'as < Atgal
Ukmergės MTB XC
Autorius: Vitalis Vareikis

Tuo metu, kai dalis Lietuvos dviratininkų bendrijos jau rikiavosi startui Estijoje, Tartu dviračių maratone, kiti pirmą kartą Lietuvos kalnų dviračių istorijoje rinkosi Ukmergėje į pirmasias Ukmergės MTB XC dviračių varžybas.

Mano žiniomis Ukmergėje jau 40 metų nevyko jokių dviračių sporto renginių ir štai šiemet vasarą Ukmergę kirto Baltic Chain Tour pirmojo etapo trasa, buvo įrengtas tarpinis finišas. Na, o dabar Ukmergiškių dviračių sporto entuziastų dėka įvyko pirmosios kalnų dviračių varžybos.Varžybos pasižymėjo įdomia ir sudėtinga trasa, patogia, gražia starto vieta. Man trasa labai patiko. Joje buvo visko ko reikia XC stiliui - siauri, pavojingai nuožulnūs takeliai Šventosios pakrantėje vietomis išraizgyti šaknų, statūs, labai sunkiai įvažiuojami pakilimai, sudėtingi nusileidimai su techniškai sudėtingais posūkiais, netgi tramplinais, visa tai apkartinta keliais nedideliais rastais, kuriuos tenka pervažiuoti, sunkiai išvažiuojama klampyne miške su trajektorijoje gulinčiais medžiais ir šakomis, bei klastingu pervažiavimu per upelį. Taigi trasa pavojinga pradedančiam ir žadanti daug nemalonumų net įgudusiam mėgėjui. Geriausi dviratininkai vieną ratą įveikdavo net 3 min greičiau nei įgudę vidutiniokai (atitinkamai apie 20 ir 23 min.) ir tai rodė, kad trasa tinkama techniškiems, lengviems šios disciplinos specialistams. Taigi, mano paminėti dviratininkai ir nusileidimuose bebaimiai downhill asai čia galėjo tikėtis pranašumo. Varžybų eiga buvo rami, dviratininkai neišsiskyrė itin netikėtu pajėgumu ir visi rezultatai buvo prognozuojami. Verta pažymėti nebent I. Aukštuolio gerą pasirodymą - tai geriausias jo pasirodymas sezone, bet nenuostabu, nes jis vyko t.vad. namų trasoje.
Aš asmeniškai apsidžiaugiau iki 3 ratų Veteranams sutrumpinta distancija, pernelyg nesižavėjau sudėtingomis trasos atkarpomis, visur buvau atsargus ir peržvelgdamas rezultatus su malonumu pastebėjau, kad kiekvieną ratą po 15 s. gerinau savo rato įveikimo laiką - tai dar kartą patvirtino mano nuomonę, kad tokių trasų profilį reikėtų mokėti atmintinai.„FOCUS Vilnius" komanda šį kartą atsivežė rimčiausias ambicijas į pergalę Moterų grupėje ir žinoma ketinome pakovoti veteranų bei elito įskaitoje. Tad, jeigu situacija moterų grupėje jau po pirmojo rato tapo aiški ir Tatjana Klaikina užsitikrino pergalę, tai veteranų grupėje kova vyko iki pat galo ir tik paskutiniame trasos ketvirtyje V. Vareikiui pavyko aplenkti savo konkurentą, kuris beje, nusprendė įveikti 4 ratus. Elito grupėje geriausią rezultatą iš FOCUS Vilnius atstovu parodė D. Švambarys, gal kiek netikėtai nusileidęs 2-iems organizatorių atstovams. Kaip sekėsi kitiems matosi iš rezultatų, pateiktų žemiau.

Varžybų rezultatai:

 M-Elite
-----------------------------------------
1. Andrejus Dolgovas 01:23'24
2. Elijus Čivilis 01:25'16
3. Denas Danyla 01:26'01
.......
7. Dominykas Švambarys 01"29'56
17. Aurimas Baltušis 01:44'12
20. Vygandas Ragaišis 01:47'05
22. Antanas Minkevičius 01:47'50
24. Rokas Bilevičius 01:49'13


 M-40
-----------------------------------------
1. Vitalis Vareikis 01:10'06
2. Vilmantas Audzijonis 01:10'20
3. Vaidas Barauskas 01:12'47


 W-Elite
-----------------------------------------
1. Tatjana Kaliakina 01:11'12
2. Kristina Banevičiūtė 01:15'07
3. Rima Siaurusevičiūtė 01:31'18

< Atgal

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS