Naujienos < Atgal
2015 m. sezono analizė (1 dalis)
2015-11-22 14:00:57
2015 metais, sezono metu FOCUS Vilnius tinklalapyje neskelbėme plento lenktynių analizių, nesigyrėme rezultatais, tačiau dabar pats metas prisiminti, įvertinti įvykius, juos paanalizuoti, palyginti su praėjusių metų pasiekimais. 
 
Mūsų fanai, stebėtojai ir rėmėjai jau žino, kad FOCUS Vilnius atskyrė MTB ir Plento komandų valdymą. MTB FOCUS Vilnius komanda, būdama išskirtinai mėgėjų, atskirose varžybose buvo sustiprinama stipriausiais Plento sportininkais.
Bene vienintelis sportininkas, kuris veikė vienodai intensyviai abiejose komandose – Marius Stasiūnas. 
 
2015 m. FOCUS Vilnius naudojo tokią pačią kaip ir 2014 m. sezono varžybų aprangą. Komandą plente ir 3 MTB varžybose sustiprinome Arnu Pelaičiu, taip pat į ją buvo įtrauktas Marius Stasiūnas. 
Arnui tai dar vienas tobulėjimo sezonas, kuriame jis labai pagerino savo asmeninių lenktynių laikui įgūdžius, bet jam nepavyko iškovoti asmeninės pergalės
 
(Pirmame BigBank taurės etape Birštone  komandos jaunimas – Arnas ir Artur aktyvūs grupės priekyje).
 
 
Komandos lyderiais išliko Tadas Malinauskas, Marius Ratkevičius, Tomas Mateliūnas
 
(Tomas pabėgime Kaišiadorių lenktynėse)
 
Jurgis Vainoras Taučius ūgtelėjo ir prisidėjo prie jų, deja, 2016 m. palieka mūsų komandą – išeina į kontinentinę profesionalų ekipą. Mariui Stasiūnui buvo keliamos kuklesnės užduotys – finišuoti su pagrindine grupe. Galima konstatuoti, kad FOCUS Vilnius išliko pirmiausiai veteranų ir mėgėjų komanda, kurioje iš veteranų tik 4 dviratininkai turi didesnę su dviračių sportu susijusią praeitį, 3 – augantys vaikinai U23 ir jaunių kategorijose, ir mums padeda 7 jaunučių ir jaunių merginos. Džiugu, kad 3 iš 6 taškus komandai nuolat pelnančių dviratininkų neturi tradicinės lenktyniaujančio dviratininko patirties, t.y. tiesiog savo iniciatyva atėję į mėgėjų dviračių sportą ir iškėlę meistriškumą iki esamo lygio.
 
Pradžioje apibendrinsime, kaip komandai ir jos sportininkams sekėsi 2015 metų plento varžybose.
 
FOCUS Vilnius 2015 m. plente:
 
13 startuotų varžybų Lietuvoje, 10 jų registruota komanda FOCUS Vilnius, atskirose net iki 3 FOCUS Vilnius komandų;
26 dviratininkai(-ės) atstovavo FOCUS Vilnius plente;
57 prizinės vietos iškovotos amžiaus grupėse;
18 pergalių pasiekta amžiaus grupėse;
2 absoliučios pergalės (varžybų distancijose tarp visų dalyvių) – Raimondas Kalina Velomaratone 50 km distancijoje, Artur Lajevskij Lietuvos čempionato ALL jaunių distancijoje;
3 absoliučios komandos pergalės komandų įskaitoje, 2 antrosios vietos, 3 trečiosios.
 
Sėkmingiausios varžybos:
Big Bank Taurės III Vilniaus etapas – 8 prizinės vietos ir komandinė pergalė;
Big Bank Taurės II Kauno etapas ir Kaišiadorių lenktynės – po 6 prizines vietas.
 
Daugiausiai pergalių amžiaus grupėse iškovota:
Big Bank Taurės VI Vilniaus TT etapas – 3 pergalės ir komandinė pergalė;
Big Bank Taurės III Vilniaus etapas ir Lietuvos plento čempionatas – po 2 pergales.
 
Daugiausiai prizinių vietų grupėse pelnė:
Danas Čivilis – 8; Raimondas Kalina – 6; Vitalis Vareikis – 6;
 
Daugiausiai pergalių grupėse iškovojo:
Danas Čivilis – 5; Greta Karasiovaitė , Tomas Mateliūnas  – po  2.
 
Be jų, asmeninėmis pergalėmis džiaugėsi Jurgis Vainoras, Vitalis, Raimondas, Artur, Ieva, Milda.  
 
Taškus komandos įskaitoms pelnė Tadas Malinauskas – 6 kartus, Tomas Mateliūnas, Vitalis Vareikis – po 5, Arnas Pelaitis – 4, Jurgis Vainoras Taučius – 3, Marius Ratkevičius – 2.
 
Danas Čivilis ne tik nugalėjo Lietuvos čempionato grupinėse lenktynėse, bet ir dalyvavo Veteranų pasaulio čempionate, užėmė 50 vietą M50 grupėje.
Marius Ratkevičius pradžioje pelnė bronzą Lietuvos čempionato ALL rungtyje, o po to...  iš viso „pavarė“... pravažiavo Transeuropines ištvermės lenktynes.
 
 
(Mariaus Ratkevičiaus bronzinis Lietuvos čempionato podiumas)
 
Svarbu atminti ir dalykus, iš kurių turime pasimokyti, kas nesisekė. Komandos dviratininkai turėjo ir blogų dienų – nesėkmingas komandos dviratininkams buvo Velomaratonas, nepaisant, kad komanda Tomo, Vitalio ir Arno pozicijomis iškovojo 3 vietą, o Raimondas nugalėjo 50 km distancijoje.
 
Šiaulių lenktynėse patyrėme didelę nesėkmę komandinėje įskaitoje, nes komanda buvo be Arno ir Jurgio Vainoro, o Tadas dėl per didelio aktyvumo pabėgime nesugebėjo jame išsilaikyti iki finišo ir prarado daug pozicijų, lemiančių taškus. Kadangi pozicijų praradimas vyko paskutiniuose ratuose, likę grupėje negalėjome tinkamai ir laiku reaguoti.
 
Lietuvos čempionato grupinėse veteranų lenktynėse nepavyko tinkamai sureaguoti į lemiamą ataką: į finišą atsivežėme daug stiprių konkurentų.
 
(Ne itin sėkmingas grupinis finišas Lietuvos plento čempionate – 5-6 Tomo ir Vitalio pozicijos)
 
Finišo chaose suplyšus grupei tik Danas Čivilis užsitikrino pergalę amžiaus grupėje, o Dano pagalba Vitaliui pavyko išpešti sidabrą V40 grupėje. Viskas būtų neblogai, jeigu prieš čempionatą nebūtų brendę didesni lūkesčiai.
 
Artur Lajevskij pasiekė užtikrintą pergalę asmeninėse lenktynėse laikui Lietuvos čempionate ir toks pasiekimas niekam nekelia abejonių dėl didelio jo pajėgumo ir perspektyvų. Sezono metu Artur neišvengė nesėkmių ir sunkių griūčių.
 
(Artur Lajevskij atakoje Birštono lenktynėse) 
 
Aktyviausių ir stipriausių komandos narių atsiliepimai apie 2015 metų sezono įsimintiniausias varžybas jau netrukus – sekite tinklapio naujienas. Tikrai paminėsime geriausius aktyviausių kitų komandų varžovus, sporto renginių organizavimą.
 
Šis straipsnis iliustruotas fotografijomis tiek profesionalių fotografų, tiek mėgėjų, sunkiai dirbusių lenktynių trasų kelkraštyje ir pasidalinusiais savo fotografijomis internete. Fotografijų autoriai Remigijus Būgas, Giedrė Streikauskaitė, Saulius Baniulis, Kaišiadorių dviračių turizmas, Laikraštis Naujasis Gėlupis ir kiti autoriai, kuriuos sunkiau identifikuoti, ir kuriems mes dėkingi.
 
 
Pagarbiai Vitalis Vareikis
 

< Atgal

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS