Blog'as < Atgal
Plento dviračių maratonų taurė sekmadienį finišuos asmeninėmis lenktynėmis "APLENK LAIKĄ"
Autorius: Vitalis Vareikis

Antrus metus iš eilės Lietuvos Plento dviračių mėgėjai ir kai kurie profesionalai 2012 m. rugsėjo 9 d. baigs plento dviračių lenktynių sezoną Vilniaus rajone, kelyje Mūrininkai - Kena Asmeninėse lenktynėse laikui „Aplenk laiką". Šios lenktynės yra ir paskutinis, 3-asis antrosios Lietuvos Plento maratonų taurės etapas. Taurę be šių lenktynių sudaro Kauno Kredito unijų dviračių maratonas ir Šiaulių dviračių lenktynės. Tai vienintelės Lietuvoje asmeninės lenktynės laikui, kur dalyvauti kviečiami ir laukiami ne tik dviratininkai sportininkai profesionalai, bet ir šio sporto mėgėjai. Unikalu, kad lenktynės ta pačia trasa vyksta antrus metus, ten pat jos planuojamos vykdyti ateityje. Lenktynių distancija lieka lygiai tokia pati ir todėl tai puiki progą dalyviams dalyvaujantiems ne pirmus metus įvertinti savo ir varžovų pajėgumo pokyčius.Miškų apsuptoje kalvotoje, klasikinėje trasoje Nuo Mūrininkų kaimelio iki Kenos ir atgal visi dalyviai startuodami po vieną turės įveikti 15 kilometrų distanciją, kovodami su vėju, laiku ir savimi. Mėgėjai čia galės objektyviai palyginti savo pajėgumą tarpusavyje su profesionalių dviratininkų pajėgumu, trasa motyvuoja tobulėti ir gerinti savo sportinę formą ir rezultatus. Asmeninėse lenktynės dviratininkas trasą turi įveikti vienas ir tik savo jėgomis, draudžiama slėptis kitų transporto priemonių ir lenktynių dalyvių užuovėjoje. Šios disciplinos lenktynės dažnai užbaigai ar pradeda daugiadienes dviratininkų varžybas, nes jose visada išryškėja individualus dviratininkų pranašumas vienas prieš kitą. Dviračių sporto mėgėjai neturi kitos galimybės Lietuvoje dalyvauti kitame šios dviračių sporto disciplinos renginyje (nors tokios varžybos rengiamos sportininkams). Nors tokioms lenktynėms naudojami brangiausi ir pažangiausios konstrukcijos specialūs dviračiai, patrauklu, kad lenktynėse startuoti galima bet kokiu dviračiu, unikalu, kad lenktynių protokoluose nurodomas naudoto dviračio tipas.

Lenktynių trasos įveikimo laiko rekordas yra 20 minučių ir 27,7 sekundės ir kol kas priklauso praėjusių metų lenktynių nugalėtojui Justui Klimavičiui, bet neabejojama, kad šiemet bus bandoma jį pagerinti. Lenktynės nulems ir Plento maratonų taurės 2012 nugalėtus, nes persvaros įgytos per pirmuosius 2 grupinių lenktynių etapus bendrosios įskaitos lyderiams gali nepakakti. Kol kas vyrų Elito grupėje pirmauja Eimantas Gudiškis (Velomanija - Niskama), antroje vietoje esantis Marius Gadliauskas (Velostreet - Fuji) nuo jo atsilieka 2 min. ir 9 sekundėm, tai didelis atotrūkis šioje distancijoje, tačiau esame užtikrinti, kad tarp dviratininkų atitinkamose amžiaus grupėje vyks arši kova. Kadangi varžybose sportininkai startuoja vienas paskui kitą su 1 min. intervalais, jiems finišuojant situacija rezultatų lentelėje nuolat kinta, anksčiau startavusių silpnesnių sportininkų laikai yra nuolat gerinami, žiūrovai gali stebėti kiekvieno sportininko startą ir finišą atskirai, vertinti jo pastangas, paraginti kiekvieną trasoje, kai grupinėse lenktynės visi sportininkai pravažiuoja pro žiūrovus vienu metu ir dažnai grupėje sunku įžiūrėti paraginti ir pasveikinti savo favoritus.

Dalyvauti varžybose gali bet kuris norintis, užsiregistravęs iš anksto internetu ar varžybų starto vietoje. Varžybų startas 12 val. Varžyboms jau užsiregistravę daugiau nei 120 rimtai nusiteikusių dalyvių. Varžybų interneto svetainė www.plentas.lt.

< Atgal

Mums padeda
Mums padeda VIDINIS